O Veselé vědě

Kdy se děti nejvíc naučí?

Když mohou samy, svobodně a bezpečně prozkoumávat, objevovat, hrát si.

Prostředí, kde je toto možné, poskytujeme dětem ve Veselé vědě. Prostředí, kde mohou dát průchod svojí přirozené zvídavosti a touze objevovat..  Zkoušet “co to udělá, když...”, s průvodcem - lektorem a beze strachu ze známek, selhání nebo hodnocení. Věříme, že největších objevů obvykle nedosahují ti, kterým se povede všechno napoprvé, ale ti, kteří i po mnoha nezdarech dokážou pokračovat.

Tábory přibližuje reportáž z Bohumína a video z jarního tábora v Mladé Boleslavi

video

"Chci dětem ukázat, jak zábavné a fascinující může být učení, když se pustíme do zkoumání a experimentování."

Zakladatelka
Mgr. Martina Fialová
zakladatelka Veselé vědy

Inspirace k založení Veselé vědy byla jasná. Vystudovala jsem biologii a zároveň jsem maminkou tří bezvadných, chytrých a zvídavých dětí. A protože stejně chytrých a nadaných dětí běhá po světě spoustu, chtěla jsem i jim ukázat, jak zábavné a fascinující může být učení, když se pustíme do zkoumání a experimentování. K různým tématům z biologie, chemie a fyziky jsem sestavila sady experimentů, které s dětmi děláme na kroužku Veselá vědy.

Sama jsem jako dítě prostředí laboratoře milovala, bylo tam tolik tajemných lahviček, barevných vodiček, zvláštně tvarovaných nádob… a pokusů ve škole zoufale málo, skoro nic nám do ruky nepůjčili!

Teď s radostí zjišťuji, že stejně jako tehdy já, jsou fascinovány i dnešní děti. A tak jsem moc ráda, že s nimi mohu tu objevnou cestu laboratoří podnikat, odhalovat jim tajemství fungování přírody a hlavně - nechat je skoro na všechno sáhnout.

Naším posláním je probouzet u dětí zájem o přírodní vědy a technické obory. A jak se nám to daří můžete vidět například v reportáži České televize  z Veletrhu vědy, kam nás ke spolupráci přizvala Akademie věd České republiky.

Podívejte se na vysílání dětských Zpráviček na programu České televize

Co o nás řekli rodiče?

Dobrý den, konečně jsme se dostali k prohlédnutí fotek z příměstského tábora Veselé vědy v Novém Boru. Moc vám děkuji za váš čas a nápady, Vojta byl velmi spokojen. Pokud uskutečníte příští rok opět tento tábor (nejlépe v tomto termínu), určitě se zúčastní. Přeji vám mnoho úspěchů.
Jitka Vaňourková
Dobrý den Andreo a Ondřeji, děkujeme Vám za zorganizování a vedení Vaše skvělého tábora! Syn byl po celou dobu tábora spokojený a užíval si mnoho krásných zážitků. Budeme rádi, pokud o Vás zase uslyšíme. Klidný zbytek léta!
Rodiče Matyáše - Martin a Jana
Dobrý den, chci Vám poděkovat. Nepochybovala jsem, že kroužek bude zajímavý a syna bude bavit, ale že bude chodit domů tak nadšený, jsem opravdu nečekala. Vybral si ho sám a protože jsem měla velmi dobré reference, neváhali jsme. Jsem opravdu moc ráda, že svůj úterní volný čas tráví s vámi a vašimi pokusy. Ještě jednou děkuji za sebe i za něj.
Spokojená maminka
Dobrý večer, moc Vám děkujeme za snímky. Filip byl z Vašeho tabora nadšený. Děkujeme. S přáním krásného večera
Anna Machačková
Dobrý den. Děkujem za krásny tábor.Děkujeme za Kubíčka.Přijel naprosto spokojený a nadšený. Vám i Vašemu synovy patři velké díky. Jste užasni. Kluci si Vás nemužou vynachválit.
Deakovi
Dobrý den. Děkuji za hezkou ukázku videa z kroužku robotiky. Matěj je nadšený a já spokojená, že jsme našli kroužek, který ho baví. Hezký den
Jiřina H.
V době koronavirové: Velmi jste mne potěšili a opravdu Vás musim pochválit, a to především za toto: - připravujete online hodiny na YouTube pro děti a používáte doma dostupné materiály - nabídli jste hodně alternativ, jak řešit zrušené hodiny a NAVÍC ani jedna z alternativ není, že jsou hodiny zrušené bez náhrady - u náhrady v 1.pololetí přemýšlíte dopředu a nabízíte, že se můžeme definitivně rozhodnout až v září, až budeme znát rozvrh. Děkuji moc a moc, jste super.
Petra Doksanská

Naše hodnoty

  • hravě
  • svobodně
  • s respektem
  • samostatně
  • bezpečně
Kroužek věděckých pokusů

Kroužek vědeckých pokusů

Pobytový tábor

Pobytový tábor

Příměstský tábor

Příměstský tábor